FOTOALBUM TEAM VEDENIE PARTNERI KONTAKT GUESTBOOK

V šlágri kola jednoznačné víťazstvo domácich !

FK Etna Dragons Podolie – MIBA Banská Bystrica 8:3 (2:0)

Góly: Prekop 2, Směřička 2, Madro 2, Halás, Bobocký – Konder, Zehnal, Prikryl

Zostava: Trebatický, Kyselica – Halás, Směřička, Madro, Prekop, Bobocký, Jurčo, Lackovič, Makara, Tuka

150 divákov

V šlágri 9. kola futsalovej Openligy hostili Draci prvé mužstvo tabuľky - MIBA Banská Bystrica, ktorá ešte nepoznala chuť prehry. Bol to súboj, ktorý mal rozhodnúť o „jesennom“ majstrovi. Navyše domáci chceli odčiniť minulotýždňové zaváhanie, preto mohli diváci očakávať veľmi kvalitný a atraktívny zápas.
            Úvod stretnutia naznačil, akým smerom sa bude stretnutie uberať. Draci začali aktívne a hneď od úvodného výkopu si začali vytvárať gólové príležitosti. Hostia sa do šancí dostávali prevažne z protiútokov, tie však často stroskotávali na domácom brankárovi a pár krát v poslednej chvíli dobre zasahovali aj obrancovia. Draci aj v tomto zápase točili od začiatku len siedmych hráčov, tento krát však už pôsobili lepším dojmom ako v predošlom zápase v Púchove. Hra bola organizovanejšia a kolektívnejšia. Bystricu sme však akoby nepoznávali. V predchádzajúcich vzájomných zápasoch nás často nepúšťali do zakončenia tak jednoducho ako teraz, v obrannej fáze sa vyskytovali chyby, ktoré musel hasiť ich výborne chytajúci brankár. Taktiež aj rýchly prechod do útoku a finálne prihrávky im dnes vôbec nevychádzali. Počas prvého polčasu si Draci vypracovali veľa gólových príležitosti. Prvú zo šancí využil v 2. min. Prekop, čím sa dostalo Podolie do vedenia. Hostia mohli o pár minút neskôr vyrovnať, Trebatický bol však proti. V 15. min. Podolie zvyšovalo vedenie druhým gólom Prekopa. V tom čase domáci zatlačili hostí na vlastnú polovicu a len vďaka bystrickému gólmanovi Polónymu nebol rozdiel skóre vyšší. Ten zlikvidoval aj v poslednej minúte polčasu niekoľko vyložených šancí a dorážok Drakov.
            Druhý polčas sa hostia rozhodli pre vyššie napádanie, tým však často otvárali svoju obranu. Domáci tak postupne zvyšovali vedenie v 23. min. Směřičkom a v 25. min. Bobockým. Bystričania sa však nevzdávali, postupne si vypracovali niekoľko sľubných príležitostí a pár im ich ponúkli aj domáci chybami v rozohrávke, Trebatický však svoj tím aj v týchto chvíľach podržal. Draci si v ďalšom priebehu vypracovali množstvo príležitostí a postupne navyšovali skóre, najskôr Směřička v 32. min., následne Madro v 34. min. a Halás v 35. min. zvyšovali už na 7:0 a niekoľko krát tiež nastrelili žrď. Hosťom sa nakoniec podarilo streliť svoj prvý gól v stretnutí v 35.min. Konderom. V zostávajúcich minútach sa na ihrisko dostali aj ďalší hráči Drakov. To už sa však MIBA odhodlala k powerplay. Domáci ju však veľmi dobre zvládli až na pekný gól Zehnala pätičkou v 37. min. Podolie malo príležitosť kopať 10-metrový kop. Ten však Madro nepremenil, v 38. min. však svoje zaváhanie odčinil svojim druhým gólom. V tej istej minúte dostali príležitosť kopať 10-metrový kop aj hostia. Prikryl nezaváhal a upravil stav stretnutia na konečných 8:3. Podolie sa tak opäť dostalo na prvé miesto.

Miroslav Ostrenka (tréner Dragons): „V 9. kole sme hostili doposiaľ neporazenú Banskú Bystricu a vedeli sme, že nás čaká pravdepodobne najťažší domáci zápas v tomto roku.  Samozrejme sme chceli naplno bodovať a dať si darček v podobe prvého miesta. Po prvej prehre v Púchove, kde sme hrali dobre v ofenzíve, no horšie v defenzíve nás čakal zápas, kde Podolie v histórii vždy ťahalo za kratší koniec. V zápase nám chýbali dvaja hráči základnej zostavy Janko Šimor a Peter Líška, no ak sme chceli uspieť, museli sme odohrať kvalitný zápas bez zbytočných chýb  a zabojovať aj za chýbajúcich hráčov . Po analýze súperovej hry sme sa pripravili na taktiku, ktorá mala súpera zatlačiť do úplnej defenzívy, čoho výsledkom mala byť rýchla strata lopty. Maximálna celoplošná ofenzíva sa ukázala ako správna voľba. Súper bol od začiatku pod veľkým tlakom čo bola voda na náš mlyn. Od začiatku sme si vypracovali veľké množstvo šancí, ktoré však úspešne likvidoval hosťujúci brankár. Góly však nenechali na seba dlho čakať a postupne sme zvyšovali skóre. Súper mi pripadal v niektorých fázach bezradný, bez myšlienky a vôbec mi nepripadal, že chce zabojovať o prvé miesto v tabuľke.
Chalani splnili to čo sme si povedali a bolo na nich vidieť, že chcú sa pobiť o výsledok. Súper sa len sporadicky dostával do šancí, ktoré zneškodnil Maťo Trebatický. V tomto stretnutí som bol spokojný aj s defenzívnou hrou, kde všetci chalani ťahali za jeden koniec. Tímový duch je to čo nás zdobí počas sezóny a verím, že to tak aj zostane. Úprimne som čakal od súpera viac, no som rád, že sme tento zápas poľahky zvládli. Kvalitný brankár v hosťujúcom mužstve pomohol svojmu mužstvu od dvojciferného výsledku, kde miestami sme hrali už exhibične a ponúkali sme sa v premieňaní gólových stopercentných príležitostiach.
Verím, že herná pohoda zostane na našich halovkách aj v druhej polovici ročníka.
Už 3.1.2015 odchádzame na dohrávku 4. kola do Popradu, kde nás čaká ťažký  zápas pred plným hľadiskom. V ďalšej fáze odohráme až 6 domácich zápasov oproti dvom stretnutiam  na súperových ihriskách. Verím, že získané body zo súperových ihrísk potvrdíme na domácej pôde.“

Rastislav Bobocký (Dragons): „V prvom rade musím vyzdvihnúť náš dnešný kolektívny výkon. Bez toho by sme asi nedokázali tak jednoznačne poraziť neporazený tím súťaže. Od úvodu bolo vidno kto bude pánom na palubovke. Vysoké napádanie súperovi robilo obrovské problémy. Bystrica ma dosť prekvapila dnešnou hrou. Zo všetkých vzájomných zápasov bol toto jej najslabší výkon. Akoby boli jej hráči prvýkrát spolu na ihrisku. To nám samozrejme zjednodušilo cestu za víťazstvom v tomto dôležitom zápase. Najbližšie nás čaká o dva týždne veľmi náročný súper, Poprad. Musíme sa zodpovedne pripraviť, pretože do Popradu na výlet nepôjdeme.“