FOTOALBUM TEAM VEDENIE PARTNERI KONTAKT GUESTBOOK

O víťazovi sa rozhodlo až v závere zápasu!

Góly: Směřička 2, Prekop, Halás, Jurčo – Michalovič 2, Bartoš
160 divákov

Zostava Podolie: Trebatický, Horváth – Směřička, Bobocký R., Halás, Líška, Lackovič, Madro, Jurčo, Prekop, Pyšný, Tuka

Zostava Malacky: Havlík, Klempa – Michalovič, Bartoš, Jankovič, Sirota, Išunin, Zváč, Galajda

V odvetnej časti druhej najvyššej futsalovej ligy na Slovensku sa stretli tabuľkovo dva rozdielne tímy. O favoritovi stretnutia nebolo pochýb, keďže mužstvo Podolia ašpiruje na najvyššie priečky v Openlige.  Na palubovke to však vyzeralo, ako súboj dvoch veľmi kvalitných tímov s úmyslom naplno bodovať. Malacky svojou dobrou defenzívou narobili veľké problémy domácim, čoho výsledkom boli aj strelené  dva góly do domácej brány v prvom polčase. Domácim, i keď sa zo začiatku nedarilo prekonávať hosťujúcu obranu s dobre chytajúcim brankárom, neprestávalo ísť za svojim cieľom čoho výsledkom bolo víťazstvo, ktoré dokonali tesne pred koncom zápasu.

Malacky prišli do novomestskej haly s defenzívnou taktikou s vyrážaním do rýchlych protiútokov. Od úvodu zápasu začali Draci obliehať súperovu bránu. Vysokým presingom sa snažili zmariť rozohrávku súpera a získať tak loptu pod kontrolu. Často však zabúdali aj na zadné vrátka, čo otváralo možnosti na skórovanie práve súperovi. Paradoxne, prvé šance si vypracovali práve hostia, ktorí jednu z nich využili. Po nakopnutej lopte cez celé ihrisko sa ocitli 2 na 1. Malaky túto príležitosť hneď zužitkovali na otvorenie skóre zápasu gólom Michaloviča. Podolanci sa po góle snažili čo najskôr vyrovnať. Čisté gólové šance zahodil najskôr Bobocký, keď netrafil odokrytú bránu a potom osamotení pred brankárom sa ocitli Směřička a Jurčo. Až v 18.min. sa podarilo Drakom po peknej akcii vyrovnať gólom Prekopa. Do šatní sa však neodchádzalo s nerozhodným stavom. 30 sekúnd pred koncom prvého dejstva využil Michalovič zaváhanie Směřičku a dostal Malacky do vedenia 1:2.
Podolie malo do druhého dejstva raketový nástup. V priebehu 1 minúty dokázalo strhnúť vedenie na domácu stranu dvoma gólmi Směřičku. Ostatné minúty boli v znamení obliehania hosťujúcej brány, žiaľ bez výsledného efektu. Brankár Havlík veľakrát svojimi zákrokmi podržal svojich spoluhráčov a tým stále žila nádej na vyrovnanie. To prišlo v 3 min. pred koncom zápasu, keď Bartoš využil zlú rozohrávku Madra. Draci sa však nechceli zmieriť s tým, že zápas skončí remízou a tak všetky sily vrhli do útoku. Posledné minúty vyzerali, akoby hrali domáci power-play. Prvé šance zostali nevyužité a gól visel na vlásku. 55 sekúnd pred koncom zahrávali domáci priamy kop, po ktorom strhol vedenie na svoju stranu Halás. Malacky sa ešte snažili spraviť niečo s výsledkom, no sily už nezostávali a 10 sekúnd pred koncom sa rútili 3 domáci na 1 hosťujúceho hráča. Na konci celej akcie bol Jurčo, ktorý stanovil stav na záverečných 5:3. Touto výhrou sa Draci dostali späť na 1. miesto v Openlige a Malacky si budú musieť ešte počkať na prerušenie čiernej série, ktorá sa natiahla už na 8 prehier v rade.

M. Ostrenka (tréner, Podolie):Čakalo nás jedno z piatich domácich zápasov po sebe hrajúcich na domácej pôde a samozrejme sme chceli vyhrať. Nakoľko polovica súťaže ukázala, že máme na to hrať o tie najvyššie priečky, dali sme si cieľ tieto domáce zápasy vyhrať . Vedel som, že odvetná časť bude ešte náročnejšia z dôvodu potvrdenie bodov získaných na súperových ihriskách. Na domácej pôde nám velilo hrať dynamický, útočný futsal a tak aj taktika bola postavená na celoplošnom presingu. Súper z Malaciek nás však prekvapil s veľmi dobrou a organizovanou obranou, z ktorej vyrážali do prečíslenia po našich individuálnych chybách. V prvom polčase sme si vytvorili neskutočné množstvo gólových situácií, no boli to práve hostia, ktorí nám udelili lekciu z využívania šancí. Do kabín sme išli za nepriaznivého stavu 1:2. Cez polčas sme si povedali o chybách a nastavili sme taktiku tak, aby sme sa čo najskôr dostali do zápasu. Do druhého polčasu sme vstúpili podľa očakávania a dvomi rýchli gólmi sme otočili skóre stretnutia v náš prospech. Ďalší priebeh hry sa odohrával viac pred súperovou bránkou, no hosťujúci brankár likvidoval naše šance. Naša hra sa v druhej polovici zlepšila a bolo vidieť, že chalani chcú vyhrať. Avšak trocha nekoncentrovanosti a po individuálnej chybe nás súper zrazil do kolien dve minúty pred koncom vyrovnávajúcim gólom na 3:3.
Následne som bol prinútený zobrať time-out  a upokojiť mužstvo pred záverečným presingom za úmyslom rozhodnúť toto stretnutie v náš prospech.  Taktika sa ukázala ako správna čoho výsledkom boli ešte dva góly v hosťujúcej bránke minútu pred koncom stretnutia. Výsledok pre súpera bol asi sklamaním, keď ešte dve minúty pred koncom bol remízový stav, avšak my sme opäť dokázali, že tímový duch je to čo nás zdobí od začiatku sezóny. Je to pre nás dôležité víťazstvo a verím, že budeme pokračovať na víťaznej vlne. Čakajú nás ťažké domáce zápasy, na ktoré by som rád pozval novomestských fanúšikov.“

R. Bobocký (Podolie): „Dnešný zápas bol pre nás veľmi dôležitý čo sa psychiky týka. Vedeli sme, že hostia budú viac-menej brániť a budú chcieť prerušiť sériu prehier. My sme dnes neboli tým Podolím, aké mali možnosť diváci vidieť v predošlých zápasoch. Ako by sme boli niečím zviazaní. Hoci sme mali loptu pod kontrolou, nevedeli sme sa presadiť v koncovke. Ba naopak, v defenzíve sme robili obrovské hrúbky, ktoré našťastie hostia nevyužívali. Som však nesmierne rád, že sa nám dnes podarilo vyhrať a opäť sa dostať do čela tabuľky. Budúci týždeň sa budeme opäť prezentovať pred domácim publikom, kedy hostíme Trnavu, ktorá bude veľmi nepríjemným súperom.“