FOTOALBUM TEAM VEDENIE PARTNERI KONTAKT GUESTBOOK

FK ETNA Dragons Podolie – FK K_CORP Poprad 8:2 (3:1)

Góly: Madro (5), Jurčo (2), Pyšný – Šproch, Rusnák
ČK: Beller (Poprad)
300 divákov

Podolie: Trebatický (Horváth)- Bobocký R., Pyšný, Šimor, Směřička, Halás, Lackovič, Jurčo, Prekop, Madro, Líška

Poprad: Alexa (Horváth)- Tropp A., Monka, Tropp M., Rusnák, Barabas, Beller, Brož, Badzík, Gajan, Kovalčík, Šproch

Šláger 13. kola prilákal do novomestskej haly viac ako 300 divákov, medzi ktorými nechýbali ani skalní fanúšikovia hostí, ktorí pripravili veľmi dobrú atmosféru hodnú najvyššej ligy. Diváci sa počas celého duelu mali na čo pozerať, keďže zápas musel uspokojiť aj oko náročnejšieho diváka.

Úvod stretnutia patril domácim Drakom, ktorí boli aktívnejší a svojim vysokým napádaním robili problém Popradu v rozohrávke. Hneď od začiatku si Draci vypracovali niekoľko sľubných príležitostí, z ktorých však gól nepadol, či už vďaka pozornému hosťujúcemu brankárovi, alebo konštrukcii brány, ktorá zvonila až 3x. Poprad sa v prvej polovici úvodného dejstva dostával do zakončenia len minimálne a častokrát nepresne. Skóre stretnutia otvorilo Podolie v 7. minúte, keď sa presadil Madro, ktorý tak začal svoju gólovú explóziu v dnešnom zápase. O minútu neskôr svojou tvrdou strelou do šibenice prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. V ďalšom priebehu si Draci vypracovali množstvo príležitostí, ale ani jedna neskončila v sieti. Práve naopak hosťujúce Medvede v 16. minúte po rýchlom protiútoku znížili stav na 2:1, keď Šproch v sklze takmer z nulového uhla trafil opustenú bránu. Hostí to nabudilo k zvýšenej aktivite, ktorou nútili domácich hráčov k faulom. Boli to hlavne štandardné situácie, ktorými Popradčania ohrozovali domácu bránu. Šancu na vyrovnanie a zmenu priebehu stretnutia dostal Poprad kopaním 10 m kopu, ten však brankár Trebatický zneškodnil. V závere polčasu dostali rovnakú možnosť aj domáci Draci. K lopte sa postavil Madro, ktorý s prehľadom upravil stav na polčasových 3:1 pre domácich.
Druhý polčas sa hra prelínala. Poprad mal niekoľko šancí na zníženie, či vyrovnanie, Trebatický si však s nimi poradil. Veľkú šancu mali hostia po signály z priameho kopu, no popradský hráč netrafil opustenú bránu. V 24. minúte prišli chvíle Jurča, ktorý svojimi 2 gólmi po pekných akciách zvyšoval vedenie na 5:1. O 2 minúty sa už-už dostával Madro do zakončenia, no v pokutovom území ho nedovolene od zadu zastavil hosťujúci Beller, ktorý dostal červenú kartu. Nariadený pokutový kop premenil sám faulovaný hráč. Hosťom sa následne podarilo znížiť, keď nikým nekrytý Rusnák v 28. minúte trafil svojou krížnou strelou k pravej tyči. Svoju gólovú kanonádu zavŕšil Madro v 31. minúte svojim piatym gólom. V ďalšom priebehu sa opäť priostrovalo a fauly sa nakopili na oboch stranách. Poprad mal 2 príležitosti 10 m kopu, prvý kop však hosťujúci hráč trafil vedľa brány a druhý kop vytlačil Trebatický na tyč a následná dorážka išla mimo brány. Na záver dostalo rovnakú príležitosť aj domáce Podolie. K lopte sa postavil Pyšný, ktorý nezaváhal a upravil tak stav na konečných 8:2.

R. Bobocký (Podolie): „V dnešnom zápase mali diváci možnosť vidieť futsal hodný extraligy. Súperovi sme nedali takmer žiadnu šancu na lepší výsledok. Hoci na začiatku druhého dejstva pri nás stálo aj šťastie, keďže popradskí hráči boli v koncovke mizerní. To sme však ustáli a dvoma expresnými gólmi Miňa Jurča sme už vedeli, že zápas je náš. Dnes to bol z našej strany jeden oduševnený, kolektívny výkon. Čakajú nás ešte štyri zápasy, v ktorých musíme potvrdiť pozíciu, ktorá nám teraz prislúcha. Na záver sa aj v mene hráčov chcem poďakovať všetkým fanúšikom, ktorí nás prišli podporiť v tak honom počte. V piatok 27.2. Vás všetkých opäť očakávame.“