FOTOALBUM TEAM VEDENIE PARTNERI KONTAKT GUESTBOOK

góly: Madro 4, Halás 2, Prekop, Jurčo, Lackovič, Šimor – Hlúch 3, Dzíbela
žk: Směřička, Madro, Lackovič - Pecho
170 divákov

Zostava Podolie: Trebatický (Horváth)- Madro, Prekop, Směřička, Halás, Bobocký, Jurčo, Lackovič, Líška, Šimor
Zostava Trnava: Šoš (Čechovič)- Dzíbela, Daniš, Novota, Hlúch, Jurina, Magdolen, Takáš, Humel, Pecho

V 10. kole hostili domáci Podolanci húževnatých trnavských mladíkov, ktorí sa poslednými dvoma zápasmi proti Malackám odtrhli od dna openligovej tabuľky. Na opačnej strane sa domáci po minulotýždňovej predohrávke vrátili späť na openligový trón, ktorý si chceli upevniť. Neočakával sa jednoduchý súboj. Nakoniec to však bola záležitosť jedného tímu na palubovke.
Draci sa od úvodu zakúsli do súpera svojou útočnou hrou. Výsledkom bol otvárací gól Jara Prekopa po 40 sekundách hry. Draci nemali problém so získavaním lôpt a po pekných akciách sa dostávali často na dostrel brány. V 7.min sa do streleckej listiny zapísal Madro, ktorý lišiackym spôsobom preloboval vybehnutého brankára Šoša a skóre sa začalo navyšovať. Trnaváci mohli na spomínaný gól odpovedať, ale to by nesmel byť v bráne pozorný Trebatický. Hostia sa snažili dostávať k zakončeniu dlhými loptami, no pozorný brankár domácich si s nimi vedel poradiť. V 10. min sa po prihrávke Jurča ocitol Bobocký osamotený pred brankárom, ale neuspel. O minútu neskôr si túto spoluprácu obaja spomínaní hráči vymenili a Jurčo nezaváhal, ponúknutú šancu premenil na tretí podolský gól. Gólové hody pokračovali aj naďalej. V 14. min bolo už 4:0, keď svoju dôraznou a nebojácnou hrou strelil svoj prvý gól v zápase Halás. V tom istom striedaní, ale o 2 min. neskôr, sa po peknej kombinačnej akcii prvého útoku opäť presadil Halás a upravil už na 5:0. V tomto momente to vyzeralo, ako hra mačky s myšou. Súper sa nevedel ani spamätať a už lovil loptu z brány. Trnava mala ešte jednu veľkú šancu na skórovanie, ale opäť narazili na pozorného Trebatického. To sa im však podarilo 30 sekúnd pred polčasovou sirénou, kedy využili zaváhanie domácich po nedôraznej rozohrávke rohového kopu. Do šatní sa tak odchádzalo za stavu 5:1.
Druhé dejstvo neprinieslo iný obraz hry. Opäť to boli Draci, ktorí mali hru pevne pod kontrolou. Už 1. min druhého dejstva sa skóre opäť navyšovalo, keď Madro znova preloboval vybehnutého brankára. Trnava sa nevedela dostať na dostrel. Až sa im naskytla možnosť kopať priamy kop, z ktorého trafili len tyč. V 28. min. na 7:1 zvyšoval Madro identickým spôsobom, ako pri oboch svojich predošlých góloch. V 30. min  sa aj majster tesár uťal, keď Halás netrafil z bezprostrednej blízkosti opustenú bránu. No toto zaváhanie v plnej miere napravil, keď sa po najkrajšej kombinačnej akcii zápasu a vyšachovaní domácej obrany neukvapil a pripravil ôsmi gól ako na podnose Martinovi Madrovi, ktorý strelil už svoj štvrtý gól v zápase. Hostia mohli streliť čestný gól, no osamotený hráč pred Trebatickým netrafil bránu. V 34. min. bolo už hrozivých 9:1, keď Lackovič nekompromisne zakončil svoj útočný výpad. Diváci už očakávali obrovský debakel Trnavy, ktorá ho ale zmiernila, keď využila slabú chvíľku domácich, ktorí sa už herne bavili. V rozmedzí dvoch minút sa presadil 2x Hlúch a 1x Dzíbela a na tabuli svietilo 9:4. Domácim sa nakoniec podarilo streliť svoj 10. gól presným zásahom Šimora, ktorý tak stanovil na konečných 10:4.

Miroslav Ostrenka (tréner Podolia): „Po minulotýždňovom domácom stretnutí s Malackami nás čakal ďalší domáci zápas tentokrát proti zlepšujúcej sa Trnave. Na predzápasovom meetingu sme si povedali čo chceme hrať a čomu sa chceme vyvarovať. Chceli sme sa poučiť z chýb proti Malackám a sproduktívniť  koncovku. Vysoké tempo, ktoré sme mali dosiahnuť aktívnym presingom a neustálym pohybom nás malo predurčiť do pozície, kde my budeme udávať priebeh hry. Boli sme odhodlaní opäť doma bodovať naplno, a tak zostať na čele openligovej tabuľky. Súper z Trnavy zo začiatku pôsobil, ako odovzdaný , keď len v malej miere napádal naše rozohrávky. Postupne sme si súpera rozoberali a dostávali do pozícií vhodných pre náš štýl hry.  Góly nenechali na seba dlho čakať a postupne sme zvyšovali skóre. I keď sa Trnavčanom  podarilo skorigovať na polčasových 5:1, povedali sme si, aby naša hra pokračovala v nasadenom tempe v kombinácií s dobrou a pozornou obranou.  Skóre zápasu postupne narastalo, čím bola možnosť do zápasu zaradiť všetkých nominovaných hráčov. Síce v priebehu druhého polčasu sme mali menší útlm, keď sme si nekoncentrovanosťou dali streliť ešte tri góly. To bolo od súpera všetko a som rád, že všetci moji hráči opäť ukázali pred zaplneným publikom, že vedia hrať oku lahodiaci futsal ohodnotený potleskom verných fanúšikov. V zápase bolo vidieť niekoľko krásnych individuálnych výkonov spojených s kolektívnou hrou celého mužstva. Krásne akcie a góly boli dúfam pozvánkou na ďalšie domáce zápasy proti Prievidzi a Popradu na ktoré pozývam všetkých fanúšikov. Každý hlas nás bude hnať k tomu najlepšiemu výsledku a výkonu.“