FOTOALBUM TEAM VEDENIE PARTNERI KONTAKT GUESTBOOK

V prvom domácom zápase hladká výhra nad minuloročným víťazom !

Góly: Směřička 4, Madro 2, Líška, Prekop, Jurčo – Ševčík, Vajdík, Mičuda, Gábor
Žlté karty: Líška – Grznár, Brezničan

Zostava Podolie: Trebatický, Horváth – Směřička, Bobocký R., Halás, Líška, Lackovič, Šimor, Jurčo, Madro, Prekop, Pyšný
Zostava Žilina: Gresschner – Mičuda, Grznár, Mráz, Baranovič, Gábor, Ševčík, Brezničan, Vajdík

Siedme kolo futsalovej Openligy postavilo do cesty na jednej strane od začiatku sezóny neporazených „podolských Drakov“ a na druhej strane minuloročného majstra „žilinské Žirafy“. Draci chceli vo svojom prvom domácom zápase nadviazať na výhry z paluboviek súperov, Žirafy však potrebovali naplno bodovať, aby nestratili kontakt s čelom tabuľky. Tieto fakty napovedali, že sa bude odohrávať veľmi kvalitný zápas.
            Od úvodných minút sa diváci mali na čo pozerať. Hra sa prelínala, oba celky vysoko napádali, čím bol prechod do útoku sťažený. Prvé vážnejšie šance si vypracovali domáci, žilinský brankár Greschner však viackrát svoj tím dobrými zákrokmi podržal. Na druhej strane hostia pri svojich útokoch narážali na veľmi dobrú defenzívu Podolia, no aj napriek tomu sa dostali do dobrých šancí, ktoré však väčšinou skončili nepresnými zakončeniami. Ako prví sa strelecky presadili Draci, keď Směřička v 11. min. nechytateľne skóroval. Žilina mohla vzápätí vyrovnať, Gábor však sám pred brankárom netrafil bránu. Vyrovnanie prišlo v 14. min., kedy zlú rozohrávku domácich využil Ševčik, ktorý popod vybiehajúceho Trebatického skóroval.  Hostia sa mohli ujať vedenia po priamom kope, no prekonaného Trebatického zastúpil domáci obranca. Stav sa do konca polčasu už nemenil aj vďaka dobre chytajúcemu žilinskému brankárovi.
            Druhé dejstvo sa začalo pre Podolie veľmi dobre, keď hneď v úvode skóroval po dorážke Líška a o minútu neskôr zvyšoval na 3:1 po peknej akcii Prekop. Žilina bola nútená viac otvoriť hru, svoje šance však hostia nevyužili. Práve naopak Draci v 29 min. zvyšovali na rozdiel 3 gólov vďaka zakončeniu Madra. Od tejto chvíle sa hosťujúci tréner rozhodol vsadiť na powerplay, ktoré hrali až  do konca zápasu a hneď ho aj využili peknou kombináciou a zakončením Vajdíka do prázdnej brány. Hostia zatlačili Drakov na svoju polovicu, no dlhšie sa im nedarilo skórovať. Práve naopak zlú prihrávku využil Směřička a strelou cez celé ihrisko opäť zvyšoval vedenie. Žirafy v pokračujúcej hre bez brankára ostreľovali domácu bránu a v 36. min. Mičuda znižoval na 5:3.  Draci však veľmi rýchlo odpovedali ďalšími 2 gólmi svojho kapitána Směřičku v 37.min. a v tej istej minúte vsietili svoj posledný gól hostia, ktorého autorom bol Gábor. Ku koncu stretnutia sa hostia dopustili 6. faulu a voľný 10 m kop premenil Madro. V závere ešte upravil na konečných 9:4 so zvukom klaksónu Jurčo. Draci tak aj po tomto zápase zostávajú na čele tabuľky bez straty bodu.

Rastislav Bobocký (hráč Dragonsu): „Bol to pre nás nesmierne náročný zápas. Vedeli sme, že Žilina nepríde len na „výlet“ ako tomu bolo v Poprade. Od začiatku bolo tempo vysoké a som rád, že sme v obrannej fáze nesklamali. V úvode druhého polčasu nás upokojili strelené dva rýchle góly. Horšie to bolo s powerplay, kde sme urobili pár chýb, no našťastie aj súper a tak sme skóre navyšovali. Myslím, že zápas bol výborný dokedy sa Žilina neodhodlala k hre bez brankára. Potom tempo upadlo, hra sa kúskovala a zápas sa pomaly dohrával. Inak výborný zápas, o ktorý sa pričinili oba celky. Najbližšie nás čaká ťažký súper, Forever Púchov, ktorý mal zlý úvod, ale už je späť, keď oba posledné zápasy vyhral. Musíme sa zodpovedne pripraviť, keď chceme z Púchova priniesť nejaký bodík.“