FOTOALBUM TEAM VEDENIE PARTNERI KONTAKT GUESTBOOK

góly: A. Tropp 5, Brož - Směřička, Prekop, Halás, Líška, vlastný

Zostava Poprad: Alex- A. Tropp, Badzík, Barabás, Smolár, Beller, Monka, M. Tropp, Rackovský, Vernarec, Brož, Šproch, Kovalčík

Zostava Podolie: Trebatický- Směřička, Prekop, Madro, Líška, Halás, Bobocký, Lackovič, Jurčo- Pyšný, Šimor, Horváth

ŽK: M. Tropp, Brož

Rozhodovali: Chudý, Tutura
600 divákov

V dohrávke 4. kola futsalovej druhej ligy  sa stretli dva najlepšie celky doterajšieho priebehu súťaže. Popradské Medvede hostili podolských Drakov. Bol to zápas, v ktorom sa mohlo rozhodnúť o novom lídrovi Openligy, čo sa nakoniec aj stalo. Popradčania boli odhodlaní pred svojimi divákmi vyhrať, no Podolanci chceli potvrdiť svoju dominantnosť na súperových palubovkách. Preto všetci hráči, funkcionári a diváci očakávali kvalitný futsalový zápas.

Úvod zápasu bol pre domácich katastrofálny. Ťažký prechod do útoku, nepresné prihrávky a  výborné bránenie hostí im zväzovalo nohy.  Výsledkom boli dva expresné góly. Najskôr sa Směřička po peknej akcii presadil v 6. min. a už o minútu neskôr si prudkú strieľanú prihrávku hostí smolne vrazil do brány domáci Vernarec. Domáci sa ale ani po týchto góloch nevzdávali, bojovne sa vrhali do útoku. Výsledkom agresívnej hry bolo aj časté faulovanie na strane hostí, ktorí mali 5 faulov na svojom konte už v 8. min. zápasu. To neveštilo pre hostí nič dobré, no naopak pre domácich to bola voda na ich mlyn. Pretože akýmkoľvek gólom sa mohli dostať do zápasu. V 12. min. sa už kopal prvý 10m kop, v ktorom bol ale domáci hráč neúspešný. Náprava prišla v 14. min., keď sa Tropp už z 10m kopu nemýlil a znížil na 1:2. Popradčania ožili, diváci skandovali a Podolie sa niekedy až nezmyselne púšťalo do útoku. Medzi hráčmi to trochu vrelo a aj domáci sa dopúšťali častých faulov. No prišla 17. min., hostia zahrávali rohový kop, ale signál ktorý chceli zahrať sa im stal osudným, pretože nedôraznú prihrávku vystihli domáci a vo dvojici sa rútili sami na Trebatického cez celé ihrisko a razom bolo 2:2. O 30s  mohol byť obrat dokonaný, pretože po chybe Halása sa opäť ocitli dvaja Popradčania pred Trebatickým, ale ten našťastie tentoraz zachránil. V hektickom závere prvého dejstva sa ešte Drakom naskytla možnosť kopať 2 10m kopy. Najskôr Madro netrafil bránu a minútu pred záverečným signálom z rovnakého bodu Směřička trafil len výborne chytajúceho Alexa.
Do druhého dejstva mali hostia opäť lepší vstup. V 22. min. využili taktickú chybu domácich a po nepriamom kope strhol Prekop vedenie opäť na Podolskú stranu. Poprad až do 26. min. riadne nepreveril Trebatického. Až prišiel signál po priamom kope a Tropp vyrovnával na 3:3. Zaskočení hostia sa nevedeli ani spamätať a o necelú minútu sa prvýkrát dostal Poprad do vedenia, keď sa opäť presadil výborne hrajúci Tropp. V 29. min. sa Podoliu podarilo vyrovnať gólom Halása. Ostatný čas sa hra prelínala zo strany na stranu. Šance hostí zostávali nevyužité a domáci sa len sporadicky dostávali k zakončeniu. Už to vyzeralo, že sa body budú deliť, no prišiel útok domácich a nikým nestrážený Tropp 3. min. pred koncom strhol vedenie na popradskú stranu. O pár sekúnd mohlo byť po zápase, keď domáci hráč netrafil opustenú bránu. Hostia sa v záverečnej dvojminútovke odhodlali ísť hrať power-play. Šance na seba nenechali dlho čakať. V 38. min. prinútila nepresná rozohrávka vrátiť Trebatického späť do brány. Z následného autu sa ocitli domáci 2 na 1 pred Trebatickým. Na konci celej akcie bol opäť kapitán Tropp a svoje strelecké konto zastavil na 5 góloch. Draci sa ani za stavu 6:4 nevzdávali a ešte sa im podarilo znížiť na 6:5 gólom Líšku. No záverečná minúta už nepriniesla zvrat. Domáci sa všemožne vrhali do striel, brankár v posledných sekundách chytil aj nemožné a tak sa výborná power-play Podolia neskončila vytúženým vyrovnávajúcim gólom.
Diváci mali možnosť vidieť jeden kvalitný futsalový zápas hodný extraligy. Na jednej strane bolo mužstvo hnané skvelými divákmi vpred, ktoré bojovne, obetavo a srdnato odolávalo futsalovejším Drakom, ktorým však chýbala väčšia pohoda na halovkách.

Rastislav Bobocký (Dragons Podolie): „Dnes sme si prehrali zápas sami. Vyhrávali sme 0:2 a len svojou nedisciplinovanosťou sme sa pripravili o 3 body. V prvom polčase mohlo byť dávno po zápase, no zahodili sme aj nemožné. Ani možnosť kopania dvoch 10m kopov sme nedokázali využiť. V druhom polčase sme opäť viedli, no školáckymi chybami sme dovolili streliť súperovi 4 góly. My sme sa potom už iba trápili. Popradčania ma veľmi milo prekvapili, nielen čo sa hry týka, ale aj celým fanúšikovským zázemím. Skvelú atmosféru počas celého zápasu, akej sme boli svedkami nezažijú ani kluby v extralige. Okrem zápasu Prešov – Slovmatic. Už teraz sa teším na odvetu, ktorá nás čaká o mesiac na domácej palubovke.“