FOTOALBUM TEAM VEDENIE PARTNERI KONTAKT GUESTBOOK

5:8 (3:1)

Góly: Varhaník 3, Pagáč 2, Chromý 2, Štrbák - Směřička 2, Madro, Líška, Prekop

Zostava: Trebatický, Horváth – Směřička, Líška, Prekop, Madro, Jurčo, Lackovič, Bobocký, Pyšný

70 divákov

Rozbehnutí Draci z Podolia cestovali v 8. kole do Púchova, kde ich čakal veľmi ťažký súper. V menšej hale sa Drakom  v doterajšej histórii nikdy nepodarilo bodovať, aj keď minulú sezónu boli k tomu veľmi blízko. Túto nepriaznivú bilanciu chceli zmeniť práve v tomto zápase.
Podolie trochu prekvapujúco od začiatku točilo len siedmych hráčov a možno aj to pomohlo k vysokému tempu stretnutia. Prvé šance si vypracovali domáci. Najskôr Baláž netrafil bránu, no už v 2. min. sa individuálne presadil Chromý a strelou k tyči nedal brankárovi šancu. Draci nechceli zostať súperovi nič dlžní. Aktívnou hrou a vysokým napádaním sa dopracovali k šanciam, no tie zostali nevyužité. Púchovčania si s presingom veľmi dobre poradili a dokonca si vypracovali viac gólových príležitostí ako Draci, Trebatický však viackrát bravúrnymi zákrokmi svojich spoluhráčov podržal. Vysoké napádanie teda Podoliu bolo skôr na škodu ako na osoh, keďže častokrát nedokázali zachytiť pohyb súpera a ten sa poľahky dostával do zakončenia. Veľmi dobre organizovaná defenzíva, ktorá v predchádzajúcich zápasoch zdobila hru Podolia, sa v tomto zápase akoby vytratila, práve naopak kopilo sa množstvo chýb a príležitosti sa súperovi ponúkali veľmi lacno. V 12. min. Púchov zvyšoval vedenie gólom Pagáča, Draci sa však nevzdávali a v 17. min. znižoval Madro. Keď sa už zdalo, že do kabín pôjde Podolie s 1-gólovým mankom, pol minúty pred koncom pochybili hostia v rozohrávke, čo využil Varhaník gólom na 3:1.
            Od úvodu 2. polčasu začalo Podolie točiť len šiestich hráčov, čím sa tempo hry ešte zvýšilo, no boli to práve domáci, ktorý po pár sekundách vsietili svoj 4. gól, ktorého autorom bol Chromý. To však hosťujúcich Drakov nezlomilo a dvomi gólmi Líšku a Směřičku sa dostali opäť do stretnutia. Púchov veľmi rýchlo odpovedal, keď Varhaník zvyšoval na 5:3, o pár sekúnd však Prekop zasa znižoval na rozdiel gólu. Hosťujúca obrana však zostávala stále veľmi otvorená a tak sa Púchov dostával do jednej vyloženej šance za druhou. Postupne vsietil Púchov ďalšie 3 góly. Najskôr dal svoj druhý gól v 29. min. Pagáč, o dve minúty zavŕšil svoj hattrick Varhaník a v 36. minúte zvyšoval Štrbák na 8:4. Musíme však podotknúť, že nebyť Trebatického v bráne, mohlo Podolie inkasovať ešte minimálne ďalších 8 gólov. Skóre stretnutia uzavrel Směřička, gólom z priameho kopu. Hostia si ešte vypracovali pár šancí, brankár Púchova Martinák bol však pozorný. Keďže Draci neskórovali ani v záverečnom power-play, odnášajú si z Púchova prvú prehru v sezóne.