FOTOALBUM TEAM VEDENIE PARTNERI KONTAKT GUESTBOOK

2:5 (1:3)

góly: Gavrilov, Wtorek - Halás, Jurčo, Šimor, Bobocký R., Směřička

zostava Dragons: Bobocký I.- Halás, Směřička, Bobocký R., Líška- Šimor, Pyšný, Lackovič, Jurčo- Prekop, Tuka- Trebatický

Počet divákov: 50

Doposiaľ neporazený tím Openligy pricestoval do Žiliny s najvyššími ambíciami. Získať bod bola povinnosť a tri body  bola túžba, ktorá sa nakoniec aj naplnila. Čakali ich však nezlomní, dobre bojujúci mladíci zo žilinského Doxxu, ktorí sa počas celého zápasu nevzdávali.

Od úvodu zápasu bolo vidno kto bude n°1 na palubovke. Draci začali s aktívnou útočnou hrou, ktorá na menšej žilinskej palubovke robila súperovi problémy. Prvú veľkú šancu si vypracovala úderná formácia na čele s kapitánom Směřičkom, ale ten finálnu prihrávku Halása minul. Práve spomínaná formácia robila domácim najväčšie problémy. Bolo vidno veľké sústredenie sa práve na ňu. To paradoxne prinášalo ovocie druhej formácii, ktorá im strelila 2 góly. V polovici polčasu mali domáci veľkú príležitosť na otvorenie skóre, ale prudkú strelu vyrazil Bobocký a na následnú dorážku Halama nedočiahol. O 3 min. už bolo všetko inak. Draci zahrávali priamy kop a Halás nekompromisnou strelou medzi nohy brankára otvoril skóre zápasu. Potom prišli chvíle druhej formácie. Najskôr Jurčo nachytal, strelou z 18m, na hruškách domáceho brankára a o necelé dve minúty Šimor strelou v páde zvyšoval na 0:3. V závere polčasu hostia ešte roztočili kolotoč na súperovej polovici, no ku gólu chýbalo len málo. Domáci však zbrane neskladali a minútu pred koncom polčasu sa im podarilo aj s prispením šťastia znížiť na 1:3.
Hneď v úvode druhého polčasu sa podarilo Drakom opäť skórovať gólom Bobockého. Aj po góle Draci hmýrili aktivitou, ale vo finálnej fáze im chýbala väčšia presnosť. Aj domáci mali asi 3 možnosti na zníženie stavu. Z toho jedenkrát Gavrilov po peknom voleji opečiatkoval brvno. Snaha domácich sa nakoniec prejavila gólom Wtoreka, ktorý znížil na 2:4. V závere sa ešte domáci Doxx odhodlal na powerplay, ale tá sa im nedarila. Hostia svojou aktívnou obranou nútili robiť súpera chyby a do brány sa musel vrátiť Surovčík. Táto hra priniesla hosťom ovocie, keď Jurčo získal loptu a vzniklo prečíslenie 2 na 1. V ňom sa Směřička nemýlil a stanovil na konečných 2:5.
Vo štvrtok 4.12 čaká Drakov prvý domáci zápas s veľkým rivalom a minuloročným víťazom ligy, Žilinskou Žirafou, ktorá po nevydarenom úvode pomaly naskakuje do starých koľají.

Rastislav Bobocký: „Očakávali sme veľmi náročný zápas. Súpera sme vôbec nepodceňovali, pretože vieme akými hráčmi disponuje. Do role favorita sme sa tiež nechceli stavať, hoci sme ešte neprehrali. Naordinovaná taktika a túžba dokončiť vonkajší „trip“ úspešne nás hnala vpred. Kolektívny výkon celého tímu treba vyzdvihnúť, pretože práve ten nám zabezpečuje bodíky do tabuľky. Musíme sa však začať pomaly sústrediť na prvý domáci zápas, ktorý odohráme netradične vo štvrtok proti silnému súperovi. Body, ktoré sme získali na palubovkách súperov sa teraz budeme snažiť potvrdiť.“